Cecenowo wzmiankowane było już w 1229 roku. W 1232 r. otrzymał je jako nadanie księcia gdańskiego Świętopełka klasztoru norbertanek w Żukowie. Inne źródła podają, że pierwsza wzmianka o Cecenowie pochodzi z 1249 roku i to wtedy książę Świętopełek nadał osadę klasztorowi norbertanek w Żukowie.
W 1510 wieś została odkupiona od klasztoru przez Ewalda von Massow. Po wygaśnięciu rodu w linii męskiej Cecenowo powróciło do klasztoru. Rok później, po protestach rodziny, konwent klasztoru potwierdził sprzedaż i dobra powróciły do rodu von Massow. W 1777 roku majątek został odsprzedany Moritzowi von Weiher (Weyer, Wejherom) z Janowic za 22 tys. talarów (inne źródła: 30 tys. talarów). Ci z kolei w 1795 roku sprzedali dobra za 40 tys. talarów Casprowi Wilhelmowi von Zitzewitz. Inne źródła podają, iż Cecenowo pod koniec XVIII w. przeszło w ręce Caspra Wilhelma von Zitzewitz, ponieważ wniosła je jako wiano poślubiona przez Caspra Dorota, córka Christiana Beniamina Heringa ze Słupska. Ostatnim przedwojennym właścicielem Cecenowa był Wilhelm Zygfryd Otto Marcin von Zitzewitz (dokładnie od 1918 roku).
Pałac / dwór (w rejestrze jako dwór, w programie opieki nad zabytkami jako pałac) znajdujący się w tej miejscowości został zbudowany w latach 1812-1814 przez Caspra Wilhelma von Zitzewitz. Obiekt rozbudowano w latach 1864-1889, wtedy przyjął on formę założeń pałacowych. Budowla składa się z trzech wyraźnie od siebie oddzielonych części, z wieżą pośrodku. Dwór jest murowany, otynkowany, z dachem krytym dachówką ceramiczną. Z dawnego wyposażenia we wnętrzu zachowała się belka datowana na 1678 r., kartusz herbowy Zitzewitzów nad wejściem do starszej części budynku, oryginalna stolarka drzwiowa i drewniana klatka schodowa w starszej części obiektu. W otoczeniu pałacu zachował się park z licznymi przykładami drzew pomnikowych, między innymi jodły, tulipanowca amerykańskiego (obumarły), jesionu, buka i klonu. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także XVIII i XIX-wieczne zabudowania folwarczne, do momentu pożaru w 2008 r. również murowany budynek gospodarczy z 1857 r. (pozostał tylko fundament).
Pałacem opiekuje się obecnie Pan mieszkający na terenie majątku. Był on niegdyś również kierownikiem gorzelni w Zdrzewnie. Stan zdrowia nie pozwala mu na stres, dlatego podczas wizytacji terenowej (17-09-2016) nie chciał wypowiedzieć się do kamery. Bardzo ubolewa nad obecnym stanem obiektu. Pałac z roku na rok coraz bardziej niszczeje. Właścicielem jest Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Bekas Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego.