Twój koszyk jest pusty

Darmowe ebooki Dwory i Pałace Polski

Pobierz i przeczytaj darmowe ebooki na portalu Dwory i Pałace Polski

W tej części portalu Dwory i Pałace Polski możesz pobrać darmowe ebooki. Czytelnia powstała z myślą o osobach i instytucjach, które chcą dzielić się swoją wiedzą o obiektach rezydencjalnych w Polsce, ale również z myślą o naszych czytelnikach, którzy poszukują darmowych lektur w Internecie. Miłej lektury!


Szlak zamków, pałaców
i dworów w Wielkopolsce

Broszura wydana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Jest to stowarzyszenie, którego celem jest promocja Wielkopolski jako regionu atrakcyjnego turystycznie i miejsca, do którego warto przyjechać. Poniżej możesz pobrać broszurę pt. "Szlak zamków, pałaców i dworów w Wielkopolsce". Ten i wiele innych folderów turystycznych można także pobrać na stronie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej - tutaj

Przystanek Radzim

Publikacja ta ma odsłonić karty historii Radzimia i zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywają miejsca pamięci narodowej w kształtowaniu ludzki postaw, szczególnie u młodych ludzi. Jest to namiasta wiedzy o historii regionu (Kamienia Krajeńskiego), o miejscu masowej kaźni ludności polskiej w Radzimiu oraz upamiętnienia tragicznego dla okolicznej ludności zdarzenia.

e-book przystanek radzim

Zeszyty Siemczyńsko-Henrykowskie

Periodyk popularno-naukowy "Zeszyty Siemczyńsko-Henrykowskie" powołano do życia 8 września 2012 roku. Pierwsza publikacja jest związana z barokowym pałacem w Siemczynie, który obecnie jest w miarę możliwości Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie, restaurowany, a tym samym przywracany do dawnej świetności. Kolejne tomy zeszytów ukazują historię regionu, jego piękną kuturę materialną i duchową. Ukazują także atrakcyjne turystycznie miejsca, które są mniej znane szerszej publiczności.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 1

Poznaj ciekawostki historii i współczesnych doniesień kulturalnych, które dotyczą regionu Pojezierza Drawskiego, w szczególności Czaplinka i Siemczyna.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 2

W drugim tomie zeszytów czytelnik odnajdzie m. in. artykuł o początkach wsi Heinrichsdor, a także zapozna się z powojennymi losami pałacu w Siemczynie.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 3

W trzecim tomie zeszytów pojawił się m. in. ciekawy artykuł "Szlacheckie dwory i pałace na Pomorzu Zachodnim w okresie renesanu i baroku".

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 4

W czwartym tomie zeszytów odnajdziemy m. in. artykuł o dziejach Lubieszewa, dowiemy się także o tym jak napoleońscy żołnierze splądrowali pałac w Siemczynie.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 5

W piątym tomie zeszytów ukazał się m. in. artykuł Grzegorza Andziaka pt. Projekty Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie zrealizowane przy pałacu.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 6

W szóstym tomie zeszytów ukazały się m. in. artykuły dotyczące konferencji Rewitalizacja środowisk popegeerowskich, odzyskanie uśpionego kapitału.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 7

W siódmym tomie zeszytów znajdziemy m. in. artykuł o zabytkowych parkach dworskich z gminy Drawsko Pomorskie oraz kolejne informacje o Siemczynie.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 8

W ósmym tomie zeszytów pojawił się artykuł. m. in. o historii rodu von Brocke czy o pałacowych skarbach z pałacu w Siemczynie.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 9

W dziewiątym tomie zeszytów czytelnik odnajdzie informacje m. in. o rodzie Dębickich czy dziejach majątku ziemskiego Bulgrin - Bolegrzyn.

ZESZYTY SIEMCZYŃSKO-HENRYKOWSKIE TOM 10

W dziesiątym tomie zeszytów dowiemy się m. in. o muzeum baroku w pałacu w Siemczynie czy o ogrodzie dendrologicznym w Przelewicach.

WYDANIE SPECJALNE - HENRYKOWSCY GOLCZOWIE

Pierwsze wydanie specjalne zeszytów - Henrykowscy Golczowie przedstawia dzieje rodu Golczów, który zamieszkiwał w Heinrichsdorf.

WYDANIE SPECJALNE - SIEMCZYNO PRZEZ WIEKI

Drugie wydanie specjalne zeszytów - Siemczyno przez wieki zawiera najnowszą historię Siemczyna i jego właścicieli.

WYDANIE SPECJALNE - LEGENDY HEINRICHSDORF

Legendy Heinrichsdorf autorastwa Aliny Karolewicz z ilustracjami Radosława Barka (2016)

logo dwory i pałace polski

Copyright © 2020 Dwory i Pałace Polski. Powered by Indico S.C.  & Joomla! CMS 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znajdż nas na:

Instagram Facebook Facebook youtube

Kontakt

Indico S.C. , Przyjaźni9, 84-215 Gowino
NIP: 5882424318, REGON: 366309509

Kontakt z redakcją:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.