gmina Kobylnica
Dwór Kuleszewo
Kuleszewo (niem. Kulsow) do końca XIV wieku należało do rodu von Kutzeke, którzy uważani są za przodków znanego pomorskiego rodu von Zitzewitz. W 1393 roku jako właściciel wymieniany jest Laurenz Koske von Culsow.
Pałac Kończewo
Pierwsza wzmianka o Kończewie (Kunsow) pochodzi z 1301 roku. Wtedy jako właściciela wymienia się wicehrabiego Mathäusa z powiatu Schlawe. Od 1393 roku w posiadaniu majątku byli Laurenz i Derseke Koske.
Pałac Zajączkowo
Pałac w Zajączkowie (niem. Sanskow) został wybudowany w 1835 roku z inicjatywy rodziny Schmidtów. W pierwszym ćwierćwieczu XX wieku dobudowano aneks oraz wyposażono salon.
Dwór Kczewo
Pierwsza wzmianka o wsi Kczewo pochodzi z dokumentu z 1240 roku, w którym książę pomorski Świętopełk (Swantopolka II) podarował Kczewo Joannitom. W średniowieczu wieś była lennem rodu von Kleist.
Dwór Sierakowo Słupskie
Pierwsza wzmianka o Sierakowie Słupskim (niem. Zirchow) pochodzi z 1287 r. Książę Mściwój II (niem. Mestwin) nadał wtedy wieś klasztorowi w Bukowie Morskim (niem. Bukow). W 1495 r. Sierakowo było lennem rodu von Wobeser.
Pałac Bzowo
Miejscowość Bzowo (niem. Besow) początkowo należało do księcia pomorskiego Świętopełka, który przekazał ją zakonowi joannitów. Nie wiadomo jak długo Bzowo było w posiadaniu zakonu.
Pałac Łosino
Łosino (niem. Lossin) było starym lennem rodu von Puttkamer. W 1419 roku majątek nabył Lorenz Swenz Puttkamer von Woczaeus Janitz, aby w 1908 roku dobra mogły zostać odziedziczone przez owy ród.