Kuleszewo (niem. Kulsow) do końca XIV wieku należało do rodu von Kutzeke, którzy uważani są za przodków znanego pomorskiego rodu von Zitzewitz. W 1393 roku jako właściciel wymieniany jest Laurenz Koske von Culsow.
Pierwsza wzmianka o Kończewie (Kunsow) pochodzi z 1301 roku. Wtedy jako właściciela wymienia się wicehrabiego Mathäusa z powiatu Schlawe. Od 1393 roku w posiadaniu majątku byli Laurenz i Derseke Koske.
Pałac w Zajączkowie (niem. Sanskow) został wybudowany w 1835 roku z inicjatywy rodziny Schmidtów. W pierwszym ćwierćwieczu XX wieku dobudowano aneks oraz wyposażono salon.
Pierwsza wzmianka o wsi Kczewo pochodzi z dokumentu z 1240 roku, w którym książę pomorski Świętopełk (Swantopolka II) podarował Kczewo Joannitom. W średniowieczu wieś była lennem rodu von Kleist.
Pierwsza wzmianka o Sierakowie Słupskim (niem. Zirchow) pochodzi z 1287 r. Książę Mściwój II (niem. Mestwin) nadał wtedy wieś klasztorowi w Bukowie Morskim (niem. Bukow). W 1495 r. Sierakowo było lennem rodu von Wobeser.
Miejscowość Bzowo (niem. Besow) początkowo należało do księcia pomorskiego Świętopełka, który przekazał ją zakonowi joannitów. Nie wiadomo jak długo Bzowo było w posiadaniu zakonu.
Łosino (niem. Lossin) było starym lennem rodu von Puttkamer. W 1419 roku majątek nabył Lorenz Swenz Puttkamer von Woczaeus Janitz, aby w 1908 roku dobra mogły zostać odziedziczone przez owy ród.