powiat płoński
Pałac Wólka Przybójewska
Była własnością rodziny Złotowskich pod koniec XVIII wieku. W 1909 roku jej właścicielami byli: Antoni, Bronisław i Stefan Dębscy.
Dwór Wróblewo
Poznaj historię dworu w Wróblewie w województwie mazowieckim.
Dwór Siekluki
Siekluki w 1909 roku były własnością Tomasza Siekluckiego. Pod koniec lat dwudziestych właścicielem majątku stał się Stanisław Sieklucki.
Dwór Nowe Koziminy
Nowe Koziminy pod koniec XVIII wieku były własnością Dziedzieckich. Po podziale miejscowości, która nastąpiła w XIX wieku, właścicieli było kilku.
Dwór Skołatowo
Skołatowo było własnością klasztoru w Czerwińsku, co w 1155 roku potwierdził papież Hadrian IV. Jeszcze w XVIII wieku Sokłatowo pozostawało własnością wspomnianego klasztoru.
Dwór Krysk
Po raz pierwszy Krysk wymieniany jest w źródłach historycznych w 1388 roku. Było to wówczas gniazdo największych rodzin Mazowsza – Kryskich herbu Prawdzic.
Dwór Niewikla
Niewikla w 1783 roku była własnością Galemskich (lub Gołembskich). Kolejno w 1905 roku właścicielem był Ludwik Kadłubowski.
Dwór Chociszewo
Prawdopodobnie w XV wieku Chociszewo było własnością Wincentego Giżyckiego herbu Gozdawa. W XIX wieku przeszło na własność Lewockich.
Dwór Wichorowo
Wichorowo pod koniec XVIII wieku było własnością Młodzianowskich. Później, w 1909 roku właścicielem był Stanisław Wierciński.
Dwór Zdunowo
Poznaj historię dworu w Zdunowie, który obecnie pełni funkcje hotelarsko-restauracyjną.