Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
 
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

AktywnaAktywnaAktywnaAktywnaAktywna

Zamki, dwory i pałace w Sudetach

Romuald M. Łuczyński
ISBN: 978-83-89102-93-5
Rodzaj oprawy:twarda
Ilość stron:591
Data wydania:2016
Cena: 84,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Zamki, dwory i pałace w Sudetach to opracowanie wydane przez Stowarszyszenie "Wspólnota Akademicka" autorstwa Romualda M. Łuczyńskiego. W książce zaprezentowane zostały zamki, pałace i dwory, które znajdują się w polskiej części Sudetów i Przedgórza Sudeckiego. Publikacja zawiera opisy 79 obiektów. Autor wybrał jego zdaniem najciekawsze zamki, pałace i dwory ze względu na architekturę oraz ich historię. Obiekty rezydencjalne został przedstawione w części ilustracyjnej na rysunkach, grafikach oraz zdjęciach zarówno tych sprzed 1945 roku jak i współczesnych. Istotnym uzupełnieniem są plany, również sytuacyjne. 

Teksty zamieszczone w publikacja stanowią materiał, który był już wcześniej publikowany w książkach wydawanych przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej. Wszystkie opisy zostały jednak uzupełnione i poszerzone. Wiele tekstów zostało także opublikowanych w miesięczniku "Sudety".

Co ciekawe jest to opracowanie całkowicie naukowe. Autor przeprowadził liczne eksploracje archiwalne i biblioteczne, zapoznając się tym samym z dokumentami z przeszłości. Autor przeanalizował również wiele roczników dolnośląskiej prasy z XIX i XX wieku, wydawnictwa okolicznościowe inicjowane przez właścicieli historycznych obiektów oraz strony śląskich władz administracyjnych i towarzystw turystycznych jak i polskie i niemieckie opracowania. Książka Zamki, dwory i pałace w Sudetach jest więc niezwykle bogatym materiałem informacyjnym dla wszstkich miłośników i pasjonatów tematu. 

Zobacz także:

Domy i Dwory

Domy i Dwory

Cena: 72,00
Dwory na Suwalszczyźnie

Dwory na Suwalszczyźnie

Cena: 105,00
Najpiękniejsze zamki, pałace i dwory w Polsce

Najpiękniejsze zamki, pałace i dwory w Polsce

Cena: 110,00
Zamki i pałace województwa dolnośląskiego

Zamki i pałace województwa dolnośląskiego

Cena: 45,00