Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
  • Nowość!

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Książka „O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”

Aneta & Inessa Ormańczyk
ISBN: 978-83-966175-0-7
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:208 + 48 ze zdjęciami
Data wydania:2022
Cena: 69,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Od wydawcy:

O czym jest ta książka?
Oczywiście o bajecznych majątkach. Śmiertelnych intrygach. Jak również o rycerzach!

W czternastu rozdziałach, z których połowę stworzyła Aneta, a kolejnych siedem Ines, tropimy legendy, dawne historie i lokalne podania. Odwiedzamy miejscowości TYLKO I WYŁĄCZNIE w gminie Środa Śląska, udowadniając, że z pozoru „nieturystyczny” region ma do zaoferowania więcej, niż mogłoby się wydawać. Po przeczytaniu możesz bez trudu podążyć naszym szlakiem i przekonać się, że miejsca z legend… istnieją!

„[…] ALE JAK TO, tę historię znalazłyście… W LESIE? Tak po prostu?”
Takie pytanie ostatnio padło w naszą stronę. Odpowiedź (dla nas jakże oczywista) brzmiała: „Tak! Właśnie tam!”. W naszym Nieustannym Wędrowaniu najczęściej trafiamy w miejsca, które nie są biletowane, oblegane przez turystów i otoczone płatnym parkingiem. W zamian za to przedzieramy się przez chaszcze, docieramy do zapomnianych, zniszczonych budynków i cieszymy się PRZYGODĄ oraz bliskością natury. Do tego nie rezygnujemy z ciekawych wątków i historii rozpalających wyobraźnię, co to, to nie!

Chwalimierz, Rakoszyce, Szczepanów, Środa Śląska…
…to jeszcze nie wszystkie miejscowości, które przy okazji pisania tej książki odwiedziliśmy i w których szukaliśmy bajecznych majątków i śmiertelnych intryg (jak również rycerzy, nie zapominajmy o rycerzach!). W książce znalazło się także miejsce dla Proszkowa, Ciechowa i Przedmościa. Wybraliśmy się również do Wrocisławic, Kryniczna, Wojczyc i Cesarzowic. Wszędzie tam znaleźliśmy fascynujące opowieści i legendy z dawnych lat. Co najciekawsze – wszystkie te miejsca można odwiedzić również dziś!

Wspaniała Ziemia Średzka!
Jaki jest nasz cel? Oczywiście wspólne Nieustanne Wędrowanie, razem z Tobą! Dlatego polecamy region Ziemi Średzkiej, a snując nasze historie zapraszamy również do jego odwiedzania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powędrować naszymi śladami i zaznać bliskości natury w okolicznych lasach, jak również świetnego klimatu Środy Śląskiej – pełnej miejsc wypoczynku, małych sklepików i zabytków – a także spokoju ościennych wsi. To jednak nie tylko nasza inicjatywa, ale też przede wszystkim Gminy Środa Śląska, która jest wydawcą pierwszego wydania książki. Razem działamy w imię promocji regionu!

KOCHAMY historię, NIE NUDZIMY historią!
O Środzie Śląskiej i okolicach powstało w ostatnich latach kilka książek o niepodważalnej wartości naukowej. To materiały bezcenne, zawierające mnóstwo fachowej wiedzy i informacji niedostępnych nigdzie indziej. Jednak… nie zapewniają one właściwie wcale dawki przygody oraz emocji związanych z podróżą i pasją odkrywania. „O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach” to zupełnie inna para kaloszy: historyczne śledztwa wciągną cię bez granic, a o dawnych czasach przeczytasz w wersji fabularnej – lekko i jednym tchem. Zero nudy!

…a do tego:
– aż 60 kolorowych fotografii (w tym część wykonana dronem), na których dokumentujemy WSZYSTKIE odwiedzone miejsca,

– ponad 200 stron pełnych akcji, śledztw i podróży,

– 12 miejscowości o których opowiadamy w 14 rozdziałach.

Zobacz także:

Od Narola po Bełz. Szkice historyczne i literackie

Od Narola po Bełz. Szkice historyczne i literackie

Cena: 75,00
Stare dzieje Młochowa i historie ludzi z nim związanych

Stare dzieje Młochowa i historie ludzi z nim związanych

Cena: 80,00
Wieś Ilustrowana zeszyt 11 (listopad) - 1910

Wieś Ilustrowana zeszyt 11 (listopad) - 1910

Cena: 25,00
Leksykon zabytków architektury Lubelszczyzny i Podkarpacia

Leksykon zabytków architektury Lubelszczyzny i Podkarpacia

Cena: 109,00 87,20