♕ Dwory i Pałace Polski: Romuald M. Łuczyński - autor książek

Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
Romuald M. Łuczyński

Romuald M. Łuczyński

Wrocławianin, studiował prawo i historię, dr hab. nauk humanistycznych zajmujący się dziejami Dolnego Śląska. W latach 2004-2013 był wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zadowodowej im. Wielona w Legnicy. Profesor nadzwyczajny i dyrektor Instytutu Turystyki i Rekreacji na Wydziale Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, członek Rady Wydziału i Senatu tejże uczelni. Od marca 2001 roku redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika (od 2015 r. dwumiesięcznika) "Sudety. Przyroda. Kultura. Historia". 

Romuald M. Łuczyński zorganizował kilkadziesiąt wystaw dawnej książki, grafiki i ekslibristów z własnych zbiorów, oglądanych nie tylko w Polsce, także w Luksemburgu i Niemczech. Autor wystaw fotograficznych przedstawiających głównie dolnośląskie rezydencje i sudeckie krajobrazy.

Publikował m. in. w "Karkonoszach", "Śląskich Zeszytach Krajoznawczych", "Na szlaku", "Spotkaniach z Zabytkami", "Rezydencjach". 

-opis pochodzi z okładki książki "Zamki, dwory i pałace w Sudetach".


Książka Romualda M. Łuczyńskiego

Zachęcamy do zakupienia książi autorstwa Romualda M. Łuczyńskiego, która jest dostępna w naszej księgarni internetowej Dwory i Pałace Polski.