Twój koszyk jest pusty

Obejrzyj filmy programu History Hiking

History Hiking to program historyczny prowadzony na YouTubie. Autorzy programu znajmują się eksploracją opuszczonych miejsc i odkrywaniem tajemnic skrywanych od przeszło pół wieku. To często bardzo poruszające ludzkie historie, które zaciekawią niejednego pasjonata historii. Autorzy nakręcili również kilka odcinków o pałacu w Jedlince.

Prowadzącym program jest Łukasz Kazek, który jak sam o sobie pisze odszukuje skarby ukryte kilkadziesiąt lat temu na Dolnym Śląsku i nie tylko. Łukasz Kazek to dziennikarz historyczny, popularyzator wiedzy oraz eksplorator. Był m. in. prowadzącym w filmie dokumentalnym Na tropie Złotego Pociągu (prod. Discovery Channel) oraz w serialu dokumentalnym Kwatery Hitlera (prod. Canal+ Discovery) Współpracował również przy produkcji serialu Bogusława Wołoszańskiego Skarby III Rzeszy (prod. Polsat Play), filmu dokumentalnego Zapomnij o Kresach oraz dokumentu fabularyzowanego Riese - tajemnice wykute w skale (prod. TVP). Obecnie prowadzi program "SuperHistorie" w Superstacji.

History Hiking otworzył wraz ze swoim przyjacielem. Mateusz Kudła jest reporterem telewizyjnym i autorem filmów dokumentalnych. Jest reżyserem i współproducentem filmu z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza Polański, Horowitz. Chłopcy z getta (prod. KRK FILM). Jego debiut dokumentalny Depozytariusz (prod. TVN24) został doceniony na festiwalu filmowym w Southampton w Wielkiej Brytanii oraz dwukrotnie wyróżniony na amerykańskim The Best Shorts Competition. Za film Ludzie z klisz (prod. TVN24) został nagrodzony Złotym Delfinem na Festiwalu Telewizyjnym w Cannes i Złotą Plakietką na Festiwalu Telewizyjnym w Chicago.

logo dwory i pałace polski

Copyright © 2020 Dwory i Pałace Polski. Powered by Indico S.C.  & Joomla! CMS 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znajdż nas na:

Instagram Facebook Facebook youtube

Kontakt

Indico S.C. , Przyjaźni9, 84-215 Gowino
NIP: 5882424318, REGON: 366309509

Kontakt z redakcją:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.