📖 Zamki, pałace, dwory i ich mieszkańcy w reg. kujaw.-pom.

Twój koszyk jest pusty

Podziel się:

Ocena użytkowników: 5 / 5

AktywnaAktywnaAktywnaAktywnaAktywna
 

Zamki, pałace, dwory i ich mieszkańcy w regionie kujawsko-pomorskim

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
ISBN: 978-83-231-3147-2
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:219
Data wydania:2013
Cena: 36,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Zamki, pałace, dwory i ich mieszkańcy w regionie kujawsko-pomorskim to publikacja wydana przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 

Opis od wydawcy: Niniejsza książka wpisuje się w szereg publikacji poświęconych historii regionu Kujaw i Pomorza, które powstają w różnych środowiskach, w tym między innymi wśród toruńskich historyków, historyków sztuki, dydaktyków oraz nauczycieli praktyków. W prezentowanym tomie dotykamy zagadnienia zamków, dworów i pałaców oraz ich mieszkańców. W kilku odsłonach przyglądamy się temu interesującemu tematowi badawczemu, i to od czasów średniowiecza po XX wiek. Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej są zamieszczone najnowsze opracowania o charakterze naukowym, w drugiej zaś przedstawiono różnorodne w formie i dyskusyjne w treści materiały wytworzone przez nauczycieli, prezentujące ich wielokierunkowe działania na rzecz realizacji projektów edukacyjnych związanych z kujawsko-pomorskimi rezydencjalmi. [...]

Próba podjęcia dyskusji nad poszukiwaniem miejsca dla historii regionalnej we współczesnym systemie kształcenia historycznego oraz optymalnych możliwości organizowania przekazu dziedzictwa kulturowego była głównym celem wydawców niniejszej pozycji. Seria "Region kujawsko-pomorski w przeszłości" będzie miała swoją kontynuację, a kolejne tomy będą zawierać wyniki najnowszych badań naukowych oraz inspirujące propozycje ciekawych przedsięwzięć dydaktyczno-wychowawczych. 

Zobacz także:

Lublin Pałace i Dwory

Lublin Pałace i Dwory

Cena: 39,00
Niezwykłe miejsca wokół Wrocławia. Tajemnice, skarby, pałace

Niezwykłe miejsca wokół Wrocławia. Tajemnice, skarby, pałace

Cena: 32,00
Krótka nauka budownicza dworów, pałaców, zamków podług nieba i zwyczaju polskiego

Krótka nauka budownicza dworów, pałaców, zamków podług nieba i zwyczaju polskiego

Cena: 59,00
Ten dom ma tajemnicę

Ten dom ma tajemnicę

Cena: 32,00