Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
 

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Wieś Ilustrowana zeszyt 8 (sierpień) - 1910

ISBN: 978-83-61889-47-2
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:48
Data wydania:2010
Cena: 25,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Od wydawcy:

Bogato ilustrowana monografia wsi polskiej z początku ubiegłego wieku, artykuły dotyczące kultury i obyczajów, szkice literackie, ówczesna moda, opisy dworów ziemiańskich i charakterystyka ich właścicieli oraz stylu życia: wyścigi konne, hodowla koni, bydła, łowiectwo, żniwa etc. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1910 r. Miesięcznik. Ostatni numer w 1914 r.

Zeszyt VIII-my zawiera zdjęcia i ilustracje, m.in. Grunwald – uroczystości w Krakowie; zaprzęgi wiejskie, życie codzienne na wsi; sianokosy; ptaki, ziemia sieradzka – stroje ludowe, zdobnictwo; z dalekiej Rusi; dwór Dobryszyce wł. Skarbka-Borowskiego; melioracje.

"Wieś Ilustrowana jako miesięcznik pojawiła się na rynku w 1910 roku z inicjatywy poety i prozaika Edwarda Słońskiego. Wkrótce pismo stało się własnością Spółki Ziemiańskiej a redaktorem naczelnym został Kazimierz Laskowski, administrację zaś objął Bolesław Schoen. Pismo stawiało sobie jako cel przybliżenie życia wsi i jej problemów zarówno do dworów jak i do miasta. Propagowało postęp techniczny w rolnictwie, a ponadto w celu pogłębienia poczucia narodowego przedstawiało najważniejsze wydarzenia historyczne i osiągnięcia kultury polskiej. W 1910 roku redakcja tak określiła program pisma: "Wieś Ilustrowana" jest tylko Piękna i Krasy naszej Ziemi odbiciem i tylko Jej Dobru i Potrzebom służyć będzie".

Zobacz także:

Stare dzieje Młochowa i historie ludzi z nim związanych

Stare dzieje Młochowa i historie ludzi z nim związanych

Cena: 80,00
Kalendarz ścienny Wielkopolskie dwory i pałace 2023

Kalendarz ścienny Wielkopolskie dwory i pałace 2023

Cena: 1,00
Miłość i dramaty królewny Marianny

Miłość i dramaty królewny Marianny

Cena: 70,00
Podaruję wam Będomin. Wspomnienia z Prus Zachodnich

Podaruję wam Będomin. Wspomnienia z Prus Zachodnich

Cena: 27,00