Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
 

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Wieś Ilustrowana zeszyt 6 (czerwiec) - 1910

ISBN: 978-83-61889-45-8
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:52
Data wydania:2010
Cena: 25,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Od wydawcy:

Bogato ilustrowana monografia wsi polskiej z początku ubiegłego wieku, artykuły dotyczące kultury i obyczajów, szkice literackie, ówczesna moda, opisy dworów ziemiańskich i charakterystyka ich właścicieli oraz stylu życia: wyścigi konne, hodowla koni, bydła, łowiectwo, żniwa etc. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1910 r. Miesięcznik. Ostatni numer w 1914 r.

Zeszyt VII-ty zawiera również ilustracje i zdjęcia, m.in. pałacu w Towianach gub. Kowieńska, wł. Ks. Radziwiłła; dwór w Łukinii; pałac w Rybienku pod Wyszkowem; Wierzbie na Kujawach wł. Krzymuskiego; u brzegów Wisły; wieś Krzczonów pod Lublinem; dwór w Złotej pow. Pińczowski wł. Olszowskich; Złoty Potok gub. Piotrkowska wł. Raczyńskich; Kąty pod Krośniewicami itd.

"Wieś Ilustrowana jako miesięcznik pojawiła się na rynku w 1910 roku z inicjatywy poety i prozaika Edwarda Słońskiego. Wkrótce pismo stało się własnością Spółki Ziemiańskiej a redaktorem naczelnym został Kazimierz Laskowski, administrację zaś objął Bolesław Schoen. Pismo stawiało sobie jako cel przybliżenie życia wsi i jej problemów zarówno do dworów jak i do miasta. Propagowało postęp techniczny w rolnictwie, a ponadto w celu pogłębienia poczucia narodowego przedstawiało najważniejsze wydarzenia historyczne i osiągnięcia kultury polskiej. W 1910 roku redakcja tak określiła program pisma: "Wieś Ilustrowana" jest tylko Piękna i Krasy naszej Ziemi odbiciem i tylko Jej Dobru i Potrzebom służyć będzie".

Zobacz także:

Ród von Dzięcielski

Ród von Dzięcielski

Cena: 18,00
Dwory Małopolski w fotografii archiwalnej

Dwory Małopolski w fotografii archiwalnej

Cena: 76,00
Zamek w Bolkowie

Zamek w Bolkowie

Cena: 45,00
RYBOKARTY | RIBBEKARDT. Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim

RYBOKARTY | RIBBEKARDT. Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim

Cena: 28,00