Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
 

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Wieś Ilustrowana zeszyt 11 (listopad) - 1910

ISBN: 978-83-61889-50-2
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:64
Data wydania:2010
Cena: 25,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Od wydawcy:

Bogato ilustrowana monografia wsi polskiej z początku ubiegłego wieku, artykuły dotyczące kultury i obyczajów, szkice literackie, ówczesna moda, opisy dworów ziemiańskich i charakterystyka ich właścicieli oraz stylu życia: wyścigi konne, hodowla koni, bydła, łowiectwo, żniwa etc. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1910 r. Miesięcznik. Ostatni numer w 1914 r.

Zeszyt II-ty zawiera ilustracje i zdjęcia, m.in. obszerny artykuł i zdjęcia z Niegolewa; zamek w Gołuchowie; pałac Koniuchy wł. Czapskich; zaprzęgi konne; Wiszniew dwór wł. Kiełczewskiej; dwór w Świdnie wł. Bonieckiego; pałac w Kościelnikach wł. Wodzickiego itd.

"Wieś Ilustrowana jako miesięcznik pojawiła się na rynku w 1910 roku z inicjatywy poety i prozaika Edwarda Słońskiego. Wkrótce pismo stało się własnością Spółki Ziemiańskiej a redaktorem naczelnym został Kazimierz Laskowski, administrację zaś objął Bolesław Schoen. Pismo stawiało sobie jako cel przybliżenie życia wsi i jej problemów zarówno do dworów jak i do miasta. Propagowało postęp techniczny w rolnictwie, a ponadto w celu pogłębienia poczucia narodowego przedstawiało najważniejsze wydarzenia historyczne i osiągnięcia kultury polskiej. W 1910 roku redakcja tak określiła program pisma: "Wieś Ilustrowana" jest tylko Piękna i Krasy naszej Ziemi odbiciem i tylko Jej Dobru i Potrzebom służyć będzie".

Zobacz także:

Książka „O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”

Książka „O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”

Cena: 69,00
Domy i Dwory

Domy i Dwory

Cena: 72,00
Wieś Ilustrowana zeszyt 8 (sierpień) - 1910

Wieś Ilustrowana zeszyt 8 (sierpień) - 1910

Cena: 25,00
Był dwór, nie ma dworu

Był dwór, nie ma dworu

Cena: 43,00