Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
  • Nowość!

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Wieś Ilustrowana rocznik 1910 - komplet

ISBN:  
Rodzaj oprawy:miękka
Data wydania:1910-1914
Cena: 299,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Od wydawcy:

Bogato ilustrowana monografia wsi polskiej z początku ubiegłego wieku, artykuły dotyczące kultury i obyczajów, szkice literackie, ówczesna moda, opisy dworów ziemiańskich i charakterystyka ich właścicieli oraz stylu życia: wyścigi konne, hodowla koni, bydła, łowiectwo, żniwa etc. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1910 r. Miesięcznik. Ostatni numer w 1914 r.

Zeszyt XII-ty zawiera ilustracje i zdjecia, m.in. ruiny zamku w Lidzie; kolędnicy, Nieżwież; wnętrza w Nieżwieżu; stawy w Nowosiołkach; pałac w Będlewie; wł. Potockiego; hodowla ryb w stawach; Hermanowice wł. Rakowskiego; Korzec na Wołyniu wł. Załęskiej; Łyntupy wł. Biszewskiego; dwór w Adryjankach; chaty wiejskie; s. Hubert, polowanie w Białowieży; Podlasie; dwór w Sosnowicy; hodowla koni.

"Wieś Ilustrowana jako miesięcznik pojawiła się na rynku w 1910 roku z inicjatywy poety i prozaika Edwarda Słońskiego. Wkrótce pismo stało się własnością Spółki Ziemiańskiej a redaktorem naczelnym został Kazimierz Laskowski, administrację zaś objął Bolesław Schoen. Pismo stawiało sobie jako cel przybliżenie życia wsi i jej problemów zarówno do dworów jak i do miasta. Propagowało postęp techniczny w rolnictwie, a ponadto w celu pogłębienia poczucia narodowego przedstawiało najważniejsze wydarzenia historyczne i osiągnięcia kultury polskiej. W 1910 roku redakcja tak określiła program pisma: "Wieś Ilustrowana" jest tylko Piękna i Krasy naszej Ziemi odbiciem i tylko Jej Dobru i Potrzebom służyć będzie".

Ilość zeszytów w komplecie: 12

Zobacz także:

Lublin Pałace i Dwory

Lublin Pałace i Dwory

Cena: 39,00
Najpiękniejsze zamki, pałace i dwory w Polsce

Najpiękniejsze zamki, pałace i dwory w Polsce

Cena: 110,00
Pałac rodu Janta-Połczyńskich w Małej Komorzy. Historia. Wydarzenia. Ludzie

Pałac rodu Janta-Połczyńskich w Małej Komorzy. Historia. Wydarzenia. Ludzie

Cena: 140,00
W ziemiańskim dworze

W ziemiańskim dworze

Cena: 59,00