Twój koszyk jest pusty

(Nie) najgorsze wakacje w radońskim dworze

Portal Dwory i Pałace Polski objął patronat nad publikacją Iwony Pastuszka-Vedral (Nie) najgorsze wakacje w radońskim dworze!
Sprawdź moją recenzję tej wyjątkowej książki.


grafika przedstawiająca książkę (nie) najgorsze wakacje w radońskim dworze

(Nie) najgorsze wakacje
w radońskim dworze

(Nie) najgorsze wakacje w radońskim dworze łączy w sobie fikcję z prawdziwymi wydarzeniami. Opowiada historię rodziny Matraszaków, która niedawno wprowadziła się do zabytkowego dworu w Radoniach i planuje jego remont. Synowie właścicieli, z początku załamani perspektywą nudnych wakacji spędzonych na wsi, szybko odkrywają, że ich letnie przygody mogą być znacznie bardziej ekscytujące, niż się spodziewali. Dzięki tajemniczemu przedmiotowi, który odnajdują, chłopcy przeobrażają się w małych detektywów, odkrywając fascynującą historię dawnego dworu, który niegdyś należał do państwa Chrzanowskich.

Książka pozwala młodym czytelnikom poznać historię dworu w niekonwencjonalny sposób, angażując ich w przygodę pełną zagadek i tajemnic. Wątki historyczne są umiejętnie splecione z fabułą przygodową, co sprawia, że książka nie tylko bawi, ale także edukuje.

Iwona Pastuszka-Vedral pisze w sposób lekki i przystępny, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Opisy malują przed oczami czytelnika wyraźne obrazy dworu i jego otoczenia. Dialogi są naturalne i pełne humoru, co dodatkowo ożywia narrację, a liczne sceny akcji i momenty napięcia sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od lektury. Sama przeczytałam książkę w niespełna dwie godziny :) Przygoda synów państwa Matraszaków pochłonęła mnie bez reszty.

Książka jest wzbogacona pięknymi ilustracjami, które stworzyła sama autorka. Te wizualne dodatki doskonale uzupełniają opowieść, wprowadzając młodych czytelników w magiczny świat radońskiego dworu. Na wewnętrznej stronie okładki znajduje się mapa parku w Radoniach, która jest częścią interaktywnej gry terenowej. Czytelnicy za pomocą tej mapy mogą odkrywać ukryte literki, które tworzą pewne tajemnicze hasło.

Dla tych, którzy nie mają możliwości odwiedzenia Radoń, autorka przygotowała wskazówki umożliwiające rozwiązanie zagadki zdalnie. Te dodatkowe materiały można pobrać online, co sprawia, że książka staje się nie tylko lekturą, ale także interaktywną przygodą.

Jednym z największych atutów powieści jest jej klimat – ciepły, nostalgiczny, przypominający beztroskie wakacje z dzieciństwa. Autorka wspaniale oddaje atmosferę wiejskiego dworu, z jego tradycjami, legendami i nieco tajemniczym nastrojem. Również wątki dotyczące relacji rodzinnych są przedstawione z dużym wyczuciem, co czyni tę książkę idealną lekturą zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Iwona Pastuszka-Vedral stworzyła opowieść, która bawi, uczy i wzrusza, a przede wszystkim pozostawia czytelnika z poczuciem, że warto pielęgnować rodzinne więzi i doceniać chwile spędzone z bliskimi. To idealna lektura na letnie popołudnia, która na długo pozostanie w pamięci.

Właścicielka portalu Dwory i Pałace Polski

Nina Herzberg-Zielezińska

Myślę, że mogłabym siebie określić jako pasjonatkę i obrończynię zabytków. Jestem poszukiwaczką interesujących miejsc oraz historii. W realizowaniu wytyczonych sobie celów czy projektów jestem ambitna i uparta. Krótko mówiąc nie daje łatwo za wygraną. Od życia oczekuję samych pozytywnych wrażeń. Choć kocham swoje rodzinne miasto – Wejherowo – to uwielbiam podróżować, nie tylko za granicę ale również po Polsce.

Moja przygoda z obiektami rezydencjalnymi rozpoczęła się od wycieczki do pałacu w Karżniczce i pomysłu na pracę magisterską. "Historyczne rezydencje powiatu wejherowskiego - krajobraz kulturowy i narracje" dały początek mojej nowej pasji. To wtedy rozpoczęłam poszukiwania dworów i pałaców i odkryłam, że jest ich naprawdę dużo. Obecnie pracuję nad skatalogowaniem wszystkich obiektów rezydencjalnych w całej Polsce.


Ostatnie artykuły

| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
Zboże rosło jak las. Pamięć o pegeerach "Zboże rosło jak las. Pamięć o Pegeerach" autorstwa Bartosza Panka to książka, która wnika głęboko w tkankę polskiej historii i społeczeństwa, przywracając ...
| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
(Nie) najgorsze wakacje w radońskim dworze Portal Dwory i Pałace Polski objął patronat nad publikacją Iwony Pastuszka-Vedral (Nie) najgorsze wakacje w radońskim dworze! Sprawdź moją recenzję tej w...
| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
Mikroprzewodniki na mikrowyprawy - nowa seria ebooków Mikroprzewodniki na mikrowyprawy to seria ebooków, która powstała z inicjatywy czworga pasjonatów, dzięki której możesz lepiej poznać wojewódz...
| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
Marie-Else von Diezelsky z domu hrabina Keyserlingk Marie-Else von Diezelsky, z domu hrabina Keyserlingk, była postacią o nieprzeciętnej wrażliwości i wszechstronnych zainteresowaniach. Pochodziła...

logo dwory i pałace polski

Copyright © 2020 Dwory i Pałace Polski. Powered by Indico S.C.  & Joomla! CMS 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znajdż nas na:

Instagram Facebook Facebook youtube

Kontakt

Indico S.C. , Przyjaźni9, 84-215 Gowino
NIP: 5882424318, REGON: 366309509

Kontakt z redakcją:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.