Podziel się:

Pałac Ocice

Historia pałacu w Ocicach

Przeczytaj więcej informacji o pałacu w Ocicach. Poznaj jego historię. Miłego czytania!

Historia

Pałac powstał w latach 1740-45 w miejscu XVI-wiecznego dworu. Wśród przedwojennych właścicieli można wymienić rodziny von Berge und Herndorf, Manselsoh oraz Hansa Förstera. Po II wojnie światowej przeznaczony został na mieszkania dla rodzin. Obecnie należy do osob prywatnych i nie jest udostępniony zwiedzającym. Pałac jest w trakcie prac remontowych (2019). Doskonale widzoczny z drogi i nie sposób go przegapić.

Źródła wiedzy

Tekst: Marek Gaworski, Przewodnik po zamkach i pałacach województwa dolnośląskiego, Strzelce Opolskie 2020
Zdjęcia: Zatrzymane w czasie - dwory, pałace, zamki, ruiny i Marek Gaworski

Polecane publikacje z naszej księgarni:
Piotr Libicki

Autor książki: Marek Gaworski

Marek Gaworski, mieszkaniec Strzelec Opolskich, pasjonat, odkrywca tajemnic i ciekawych historii z życia arystokracji, zakochany w zamkach i pałacach, których zwiedził tysiące w Polsce i Europie. Autor ponad 60 publikacji "zamkowych" niemal z każdej dziedziny wydawniczej - albumów, monografii, przewodników i beletrystyki. Fotograf, podróżnik. Jako autor zadebiutował w 2004 roku książką "Zamek i Park w Strzelcach Opolskich", która zapoczątkowała liczne publikacje w temacie zamków, pałaców i zabytków. Autor m. in. książki "Najpiękniejsze zamki, pałace i dwory w Polsce" (2019) Wydawnictwa Arkady.
- opis z okładki książki "Śmierć, bale i skandale"


Książki Marka Gaworskiego

Zachęcamy do zakupienia książek autorstwa Marka Gaworskiego, które są dostępne w naszej księgarni internetowej Dwory i Pałace Polski.