Twój koszyk jest pusty

Cena: 3 500 000 PLN 3500000 PLN Cena do negocjacji
Kontakt 668 146 717
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Stan techniczny wyremontowany
Rejestr zabytków Nie
Przeznaczenie restauracja, hotel, sanatorium, klinika, inne
Rok budowy 1919
Typ zabudowy cegła
Powierzchnia obiektu m2 1200
Powierzchnia działki w m2 9000
Liczba pomieszczeń 40
Liczba pięter 1
Teren ogrodzony? Tak
Infrastruktura towarzysząca budynki gospodarcze, park, staw, inne

Dworek Straduny

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 257
Wyświetlony: 105
Dodane: 2021-11-29 19:34:37
Wygasa: 2022-05-28 20:34:37
W kategoriach: Na sprzedaż

Opis

UNIKATOWY DWOREK OTOCZONY PARKIEM NAD RZEKĄ EŁK W STRADUNACH.Oferuję niezwykłą posiadłość, która wyróżnia się na rynku nie tylko niebanalnym rysem architektonicznym, ale także malowniczym otoczeniem parku i rzeki oraz bliskość jeziora. Odnajdą Państwo tutaj niezliczone atuty, które czynią Dworek miejscem, w które warto zainwestować. Proszę zwrócić uwagę na dobry stan nieruchomości, jej odrestaurowane wnętrza a także na unikatowe położenie i doskonały dojazd do obiektu.

W skład nieruchomości wchodzi działka gruntowa o łącznej powierzchni

9000 m2.

zabudowana pięknym dworkiem z 1919 roku o powierzchni użytkowej ok. 1200m2.

HISTORIA

Dworek ten powstał w latach 1919/21. Budynek ten nawiązuje do stylu dworskiego na Mazurach, a powierzchnia tego obiektu wynosi 1200 m2. Materiał użyty do budowy tego obiektu to cegła i kamień. Twórcą tego obiektu był Alfred Schulz. Posesja jest otoczona malowniczym parkiem ze starodrzewiem, park ten graniczy z rzeką. Stylowo odrestaurowane wnętrza zachowały klimat Prus Wschodnich z końca XIX wieku.

MOŻLIWOŚCI INWESTYCYJNE

Dworek, ze względu na wyróżniające go cechy stanowi idealny obiekt do prowadzenia luksusowego hotelu, w szczególności o niezwykle dochodowym profilu weselnym oraz obsługującym dostojne uroczystości, a także obiekt typu spa. Panująca obecnie trend na hotele w klimacie historycznym pozwala przypuszczać, że taka oferta spotkałaby się z entuzjastycznym przyjęciem wielu gości, w tym z segmentu premium. Dworek wita imponującym podjazdem oraz przestronnym parkingiem. Goście mogą przejść do pomieszczeń, które idealnie spełnią funkcję restauracyjną, ze względu na ich reprezentacyjny charakter oraz doskonałe doświetlenie. Na parterze budynku znajduje się w pełni wyposażona kuchnia (2 pomieszczenia), jadalnia dla gości mieszcząca około 30 osób. Budynek wyposażony jest w obszerną piwnicę i składzik. Na parterze ( 332m2 ) do dyspozycji gości jest sala kominkowa, sala z pianinem i pralnia. Z parteru jest również wyjście prowadzące na przestronny i słoneczny taras. Natomiast w podpiwniczeniu znajdują się: mini SPA (sauna, jacuzzi, pokój do masażu), salon bilardowy, sala dyskotekowo-bankietowa z kominkiem, murowanymi ławami i oddzielnym barem oraz pomieszczenia techniczne. Dodatkowo w podpiwniczeniu jest 2-pokojowe mieszkanie dla obsługi z przejściem do kuchni.

Piętro daje możliwość oferowania 14 unikatowych pokoi

z duszą, (każdy pokój posiada własną łazienkę) o historycznym charakterze. Poddasze to część obiektu o olbrzymim potencjale. Robiąca wrażenie drewniane, tworzące niepowtarzalny klimat belki - to otoczenie w którym można stworzyć cigar room, pub czy salę kominkową.

Zaletą położenia dworku jest dostęp do rzeki z dwoma pomostami do łowienia ryb oraz spływów kajakowych. Dodatkowym atutem jest również bliskość jeziora Straduńskiego gdzie można przepłynąć na ogromne jezioro Łaśmiady. Daje to możliwość uatrakcyjnienia gościom pobytu, poprzez stworzenie dodatkowej oferty rekreacyjnej. Pobliskie lasy stworzą najlepszą scenerią do jazdy konnej.

Nieruchomość nie jest pod nadzorem konserwatora zabytków.

Lokalizacja

warmińsko-mazurskie
, 19-325
Współrzędne geograficzne: (53.8833, 22.35)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.