Na sprzedaż - Dwór Chodaków - Korzenie Fryderyka Chopina na Sprzedaż - Sochaczew - ♕Dwory i Pałace Polski: zapoznaj się z listą ogłoszeń

Twój koszyk jest pusty

Cena: 1 350 000 PLN 1350000 PLN
Kontakt Leszek Markiewicz
tel. 798919415
e-mail: markiewicz@nieruchomosciszybko.pl
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Stan techniczny do remontu
Rejestr zabytków Tak
Przeznaczenie restauracja, hotel, sanatorium, klinika
Rok budowy 1820
Typ zabudowy cegła
Powierzchnia obiektu m2 596
Powierzchnia działki w m2 2100
Liczba pomieszczeń 30
Liczba pięter 1
Teren ogrodzony? Tak
Infrastruktura towarzysząca inne

Dwór Chodaków - Korzenie Fryderyka Chopina na Sprzedaż

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 237
Wyświetlony: 236
Dodane: 2021-02-02 18:00:14
Wygasa: 2021-08-01 19:00:14
W kategoriach: Na sprzedaż

Opis

Szukasz ciekawej inwestycji z ogromnym potencjałem?
Kochasz polską kulturę i tradycję – a zwłaszcza muzykę Fryderyka Chopina – i posiadasz fundusze, które pomogą Ci stworzyć coś niepowtarzalnego?

Prezentuję tu okazję dość niezwykłą, bo związaną z osobą tego największego polskiego kompozytora. Mam nadzieję, że poświęcisz chwilę swojego czasu, by dowiedzieć się o niej nieco więcej. Być może ta chwila stanie się początkiem wspaniałej inwestycji, a zarazem pięknej przygody.


Jak każde wiekowe miejsce, Dworek w Sochaczewie przy ul. Hotelowej 3 ma swoją niepowtarzalną historię. Powstał około 1820 r., a właścicielem posiadłości był wówczas Jan Ostrzewicz – spokrewniony z matką Fryderyka Chopina. Młody Chopin grywał wielokrotnie w sochaczewskim dworku koncerty dla miejscowego ziemiaństwa.

Wyobraź sobie letnie popołudnia w ogrodzie otaczającym dworek, gdzie pod lipami i świerkami rozbrzmiewają dźwięki fortepianu. Stare mury wciąż pamiętają tamte melodie, a samo miejsce, podobnie jak ziemia sochaczewska, były inspiracją dla wielu Chopinowskich polonezów i mazurków. Tę atmosferę możesz odtworzyć także teraz, a z pewnością znajdziesz wielu chętnych by doświadczyć piękna Chopinowskiej muzyki w wytwornej restauracji lub hotelu, który możesz tu stworzyć.


Miasto Sochaczew znane jest nie tylko z muzyki Chopina i sąsiadującej z nim słynnej Żelazowej Woli. Założone przed 1368 r., jest jednym z najstarszych miast na Mazowszu, domniemanym miejscem śmierci Bolesława Krzywoustego i miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Niezwykle bogata historia miasta, jego liczne zabytki i muzea przyciągają ogromne rzesze turystów. Szacuje się, że rocznie przyjeżdża tutaj ok 350 000 osób. Oni mogą stać się klientami Twojej inwestycji w Sochaczewskim Dworku.

Niestety w Sochaczewie zdecydowanie niedoinwestowana jest baza hotelowa. I tu właśnie leży ogromy potencjał inwestycji w Zespół Dworski w Chodakowie – tak brzmi oficjalna nazwa zabytku. To, czy stanie się on wkrótce elitarnym hotelem dla miłośników pięknej muzyki, wytworną restauracją z salą bankietową, obiektem artystyczno-muzealnym, czy miejscem jeszcze bardziej interesującym, pozostaje do decyzji osoby, którą zainspiruje. Może będziesz to właśnie Ty?

 

Zadzwoń do mnie, by obejrzeć Dworek w Sochaczewie!

Leszek Markiewicz
tel. 798-919-415
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Sochaczew, mazowieckie
hotelowa 3, 96-503
Współrzędne geograficzne: (52.25388, 20.28163)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.