Na sprzedaż - Dwór Chodaków - Korzenie Fryderyka Chopina na Sprzedaż - Sochaczew - ♕Dwory i Pałace Polski: zapoznaj się z listą ogłoszeń

Twój koszyk jest pusty

Cena: 1 350 000 PLN 1350000 PLN
Kontakt Leszek Markiewicz
tel. 798919415
e-mail: markiewicz@nieruchomosciszybko.pl
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rok budowy 1820
Liczba pomieszczeń 30
Teren ogrodzony? Tak
Stan techniczny do remontu
Rejestr zabytków Tak
Przeznaczenie restauracja, hotel, sanatorium, klinika
Typ zabudowy cegła
Powierzchnia obiektu m2 596
Powierzchnia działki w m2 2100
Liczba pięter 1
Infrastruktura towarzysząca inne

Dwór Chodaków - Korzenie Fryderyka Chopina na Sprzedaż

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 237
Wyświetlony: 98
Dodane: 2021-02-02 18:00:14
Wygasa: 2021-08-01 19:00:14
W kategoriach: Na sprzedaż

Opis

Szukasz ciekawej inwestycji z ogromnym potencjałem?
Kochasz polską kulturę i tradycję – a zwłaszcza muzykę Fryderyka Chopina – i posiadasz fundusze, które pomogą Ci stworzyć coś niepowtarzalnego?

Prezentuję tu okazję dość niezwykłą, bo związaną z osobą tego największego polskiego kompozytora. Mam nadzieję, że poświęcisz chwilę swojego czasu, by dowiedzieć się o niej nieco więcej. Być może ta chwila stanie się początkiem wspaniałej inwestycji, a zarazem pięknej przygody.


Jak każde wiekowe miejsce, Dworek w Sochaczewie przy ul. Hotelowej 3 ma swoją niepowtarzalną historię. Powstał około 1820 r., a właścicielem posiadłości był wówczas Jan Ostrzewicz – spokrewniony z matką Fryderyka Chopina. Młody Chopin grywał wielokrotnie w sochaczewskim dworku koncerty dla miejscowego ziemiaństwa.

Wyobraź sobie letnie popołudnia w ogrodzie otaczającym dworek, gdzie pod lipami i świerkami rozbrzmiewają dźwięki fortepianu. Stare mury wciąż pamiętają tamte melodie, a samo miejsce, podobnie jak ziemia sochaczewska, były inspiracją dla wielu Chopinowskich polonezów i mazurków. Tę atmosferę możesz odtworzyć także teraz, a z pewnością znajdziesz wielu chętnych by doświadczyć piękna Chopinowskiej muzyki w wytwornej restauracji lub hotelu, który możesz tu stworzyć.


Miasto Sochaczew znane jest nie tylko z muzyki Chopina i sąsiadującej z nim słynnej Żelazowej Woli. Założone przed 1368 r., jest jednym z najstarszych miast na Mazowszu, domniemanym miejscem śmierci Bolesława Krzywoustego i miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Niezwykle bogata historia miasta, jego liczne zabytki i muzea przyciągają ogromne rzesze turystów. Szacuje się, że rocznie przyjeżdża tutaj ok 350 000 osób. Oni mogą stać się klientami Twojej inwestycji w Sochaczewskim Dworku.

Niestety w Sochaczewie zdecydowanie niedoinwestowana jest baza hotelowa. I tu właśnie leży ogromy potencjał inwestycji w Zespół Dworski w Chodakowie – tak brzmi oficjalna nazwa zabytku. To, czy stanie się on wkrótce elitarnym hotelem dla miłośników pięknej muzyki, wytworną restauracją z salą bankietową, obiektem artystyczno-muzealnym, czy miejscem jeszcze bardziej interesującym, pozostaje do decyzji osoby, którą zainspiruje. Może będziesz to właśnie Ty?

 

Zadzwoń do mnie, by obejrzeć Dworek w Sochaczewie!

Leszek Markiewicz
tel. 798-919-415
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Sochaczew, mazowieckie
hotelowa 3, 96-503
Współrzędne geograficzne: (52.25388, 20.28163)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.

Gorące oferty