Twój koszyk jest pusty

Cena: 1 500 000 PLN 1 500 000 PLN Cena do negocjacji
Kontakt Mateusz, 500 333 471
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Stan techniczny do remontu
Rejestr zabytków Tak
Przeznaczenie hotel, sanatorium, klinika, inne
Rok budowy ---
Typ zabudowy cegła
Powierzchnia obiektu m2 840
Powierzchnia działki w m2 10383
Liczba pomieszczeń ---
Liczba pięter 2
Teren ogrodzony? Nie
Infrastruktura towarzysząca park, staw

Pałac w Miękini pod Wrocławiem

Do negocjacji

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 273
Wyświetlony: 839
Dodane: 2022-11-24 23:31:00
Wygasa: 2023-11-24 23:31:00
W kategoriach: Na sprzedaż

Opis

Pałac w Miękini pod Wrocławiem

Przedmiotem sprzedaży jest pałac położony w m. Miękinia gm. Miękinia - 6 km od Wrocławia.

Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 29 czerwca 1978 r. - przy zakupie do końca roku 2022 r. przysługuje ulga w ramach Zabytek+ (o czym poniżej).

Pałac ma pow. 840 m. kw. i położony jest na działce o pow. 10 383 m. kw. (d. nr 573/5) niemalże w centrum Miękini. Do pałacu prowadzi droga asfaltowa. Pałac otoczony jest z dwóch stron parkiem/ternami zielonymi. Z dwóch pozostałych to teren winnicy - Winnica Jaworek. Tym samym sam obiekt jest ulokowany w cichym sąsiedztwie, bez możliwości bezpośredniej lokalizacji nowej zabudowy.

Idealne jako miejsce inwestycyjne np. dom opieki lub własne miejsce pod Wrocławiem na odpoczynek od gwaru miasta i relaks w spokojnym otoczeniu lub też miejsce do zamieszkania i pracy. Szczególnie dla osób szukających oryginalnego i niepowtarzalnego miejsca.

O samym pałacu można znaleźć następujące informacje:

"Barokowy pałac zbudowany przed 1750 rokiem, w XIX wieku przebudowany w stylu neoklasycystycznym, po przekształceniach w II połowie XX wieku pozbawiony cech stylowych. Rezydencja wzniesiona na planie prostokąta, podpiwniczona, dwukondygnacyjna, nakryta czterospadowym dachem łamanym. Na narożach budynku potężne szkarpy. Wnętrza z układem dwutraktowym z centralną sienią. Sień nakrywa sklepienie kolebkowe z lunetami i z dekoracją stiukową. W pozostałych pomieszczeniach zastosowano płaskie stropy." (za: )

Obiekt jest zadaszony. Wymaga remontu adaptacyjnego - obecnie nie zamieszkały.

Z samej miejscowości jest dogodny dojazd:

- do Wrocławia ok. 15-20 min autem do granic Wrocławia (Leśnicy)

- do stacji kolejowej Miękinia ok 10 min spacerem - 1 km.

- ze stacji Miękinia do Wrocławia Głównego - pociągiem ok 25-30 min.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy zakupie obiektu do końca 2022 r. a następnie poniesienia kosztów remontu - osobie fizycznej będzie przysługiwała ULGA PODATKOWA od podatku rocznego PIT wynosząca w tym przypadku ok 420 tyś zł. na zakup nieruchomości zabytkowej wpisanej do rejestru zabytków + 50% kosztów poniesionych na remont (50% ulga przysługuje osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej), którą można odliczać w następnych latach remontując obiekt.

Przedsiębiorcy prowadzący DG mogą odliczyć ulgę na zakup + koszty remontu wrzucić w koszty na zasadach ogólnych.

Nowy właściciel może podjąć starania o zwolnienie z podatku od nieruchomości. 

W przypadku zakupu po nowym roku nie będzie możliwości skorzystania z ulgi na zakup a ewentualne wnioski o dotacje będzie można składać dopiero pod koniec 2023 r. Udzielimy dodatkowych informacji i pomocy jak postępować przy remoncie pałacu.

Istnieje możliwość dokupienia nieruchomości sąsiedniej - budynku pomocniczego widocznego na zdjęciach, który nie jest objęty niniejszym ogłoszeniem.

Z dodatkowych ważnych informacji z dniem 1 stycznia 2023 r. Miękinia uzyska prawa miejskie. Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu dodatkowych informacji oraz na oględziny.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego a jedynie zaproszenie do składania ofert i negocjacji.

Lokalizacja

Miękinia, dolnośląskie
Współrzędne geograficzne: (51.190964, 16.7386851)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.