Na sprzedaż - KOCHASZ ZABYTKI, KOCHASZ NATURĘ A PRZEDE WSZYSTKIM KOCHASZ WYZWANIA? ZAPRASZAM DO KRAINY JEZIOR w OKOLICE DRAWSKA POMORSKIEGO ! PAŁAC DLA KONESERA z 7,4 hektarowym PARKIEM ! - Drawsko Pomorskie - ♕Dwory i Pałace Polski: zapoznaj się z listą ogłoszeń

Twój koszyk jest pusty

Cena: 1 300 000 PLN 1300000 PLN
Kontakt 517 320 605 hanna@gdyniamarina.pl

KOCHASZ ZABYTKI, KOCHASZ NATURĘ A PRZEDE WSZYSTKIM KOCHASZ WYZWANIA? ZAPRASZAM DO KRAINY JEZIOR w OKOLICE DRAWSKA POMORSKIEGO ! PAŁAC DLA KONESERA z 7,4 hektarowym PARKIEM !

Do negocjacji

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 244
Wyświetlony: 138
Dodane: 2021-02-18 16:25:37
Wygasa: 2021-08-17 17:25:37
W kategoriach: Na sprzedaż

Opis

KOCHASZ ZABYTKI, KOCHASZ NATURĘ A PRZEDE WSZYSTKIM KOCHASZ WYZWANIA? ZAPRASZAM DO KRAINY JEZIOR w OKOLICE DRAWSKA POMORSKIEGO ! PAŁAC DLA KONESERA z 7,4 hektarowym PARKIEM !


Na sprzedaż pałac z 1860r , zanurzony w zieleni, w otaczającym go zabytkowym parku pałacowym ok. 3 km od Drawska Pomorskiego.
Pałac zbudowany przez Georga von Knebel-Doeberitz to eklektyczny budynek dwukondygnacyjny z nieużytkowym poddaszem, podpiwniczony, stylizowany na neogotycki zamek, murowany, o rozczłonkowanej bryle, z pięciokondygnacyjną wieżą. Całość otacza park krajobrazowy z aleją grabową.

Powierzchnia użytkowa pałacu 1066m2, powierzchnia zabudowy 586m2, powierzchnia całej posesji 7,43ha
Park pałacowy wpisany jest do rejestru zabytków zabytków, tworzą go mi.in pomnikowe okazy 200-letnie dęby, 140 -letnie buki czy  80-letnie kasztanowce. Park ma charakter swobodnej kompozycji angielskiej, założony został w 2 połowie XIX w.
Pałac przeznaczony jest do kapitalnego remontu, fundamenty wybudowane z kamienia - mur cyklopowy, sciany z cegły pełnej

Media: woda, gaz, prąd.
Dojazd drogą asfaltową.
Pałac jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

Teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jednostka oznaczona ZP,Uta - przeznaczenie terenu - teren zieleni urządzonej, teren zabudowy usług turystyki i administracji (z wyłączeniem pól namiotowych i karawaningowych), dopuszcza się realizację jednego mieszkania wbudowanego i adaptacje pomieszczeń na potrzeby opieki społecznej z poniższymi parametrami:

a) wysokość zabudowy - wysokość wieży budynku zabytkowego do zachowania, dla pozostałych obiektów nie wyżej niż 16,0 m,
b) geometria dachów - pochyłe lub płaskie,
c) nachylenie połaci dachowych - do 40 stopni
d) powierzchnia zabudowy- nie więcej niż 1,5% powierzchni działki,
e) powierzchnia biologicznie czynna- nie mniej niż 85% powierzchni działki,
f) wskaźnik intensywności zabudowy - 0,02 do 0,05;
Dopuszcza się rozbudowę i przebudowę budynku w zakresie odtworzenia historycznych elementów budynku w nawiązaniu do pierwotnej skali i parametrów obiektu i w oparciu o materiały archiwalne i ikonograficzne.

Cudowne , urocze i bajkowe miejsce może być Twoim domem, ale również możesz w  tym wyjątkowym miejscu stworzyć hotel, pensjonat, dom weselny, prywatną kinikę czy dom opieki - Twoja inwencja - Twoje pomysły - Twoje miejsce :-)
Cena: 1,3 mln zł

Lokalizacja

Drawsko Pomorskie, zachodniopomorskie
Współrzędne geograficzne: (53.5310786, 15.8134179)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.

Gorące oferty