Twój koszyk jest pusty

Pałac w Miękini pod Wrocławiem

Szczegóły ogłoszenia

 • Stan techniczny:
  do remontu
 • Rejestr zabytków:
  Tak
 • Przeznaczenie:
  hotel, sanatorium, klinika, inne
 • Rok budowy:
  ---
 • Typ zabudowy:
  cegła
 • Powierzchnia obiektu m2:
  840
 • Powierzchnia działki w m2:
  10383
 • Liczba pomieszczeń:
  ---
 • Liczba pięter:
  2
 • Infrastruktura towarzysząca:
  park, staw
 • Udogodnienia:
  ---

Opis

Pałac w Miękini pod Wrocławiem

 

Przedmiotem sprzedaży jest pałac położony w m. Miękinia gm. Miękinia - 6 km od Wrocławia.

Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 29 czerwca 1978 r. - przy zakupie do końca roku 2022 r. przysługuje ulga w ramach Zabytek+ (o czym poniżej).

Pałac ma pow. 840 m. kw. i położony jest na działce o pow. 10 383 m. kw. (d. nr 573/5) niemalże w centrum Miękini. Do pałacu prowadzi droga asfaltowa. Pałac otoczony jest z dwóch stron parkiem/ternami zielonymi. Z dwóch pozostałych to teren winnicy - Winnica Jaworek. Tym samym sam obiekt jest ulokowany w cichym sąsiedztwie, bez możliwości bezpośredniej lokalizacji nowej zabudowy.

Idealne jako miejsce inwestycyjne np. dom opieki lub własne miejsce pod Wrocławiem na odpoczynek od gwaru miasta i relaks w spokojnym otoczeniu lub też miejsce do zamieszkania i pracy. Szczególnie dla osób szukających oryginalnego i niepowtarzalnego miejsca.

O samym pałacu można znaleźć następujące informacje:

"Barokowy pałac zbudowany przed 1750 rokiem, w XIX wieku przebudowany w stylu neoklasycystycznym, po przekształceniach w II połowie XX wieku pozbawiony cech stylowych. Rezydencja wzniesiona na planie prostokąta, podpiwniczona, dwukondygnacyjna, nakryta czterospadowym dachem łamanym. Na narożach budynku potężne szkarpy. Wnętrza z układem dwutraktowym z centralną sienią. Sień nakrywa sklepienie kolebkowe z lunetami i z dekoracją stiukową. W pozostałych pomieszczeniach zastosowano płaskie stropy." (za: )

Obiekt jest zadaszony. Wymaga remontu adaptacyjnego - obecnie nie zamieszkały.

Z samej miejscowości jest dogodny dojazd:

- do Wrocławia ok. 15-20 min autem do granic Wrocławia (Leśnicy)

- do stacji kolejowej Miękinia ok 10 min spacerem - 1 km.

- ze stacji Miękinia do Wrocławia Głównego - pociągiem ok 25-30 min.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy zakupie obiektu do końca 2022 r. a następnie poniesienia kosztów remontu - osobie fizycznej będzie przysługiwała ULGA PODATKOWA od podatku rocznego PIT wynosząca w tym przypadku ok 420 tyś zł. na zakup nieruchomości zabytkowej wpisanej do rejestru zabytków + 50% kosztów poniesionych na remont (50% ulga przysługuje osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej), którą można odliczać w następnych latach remontując obiekt.

Przedsiębiorcy prowadzący DG mogą odliczyć ulgę na zakup + koszty remontu wrzucić w koszty na zasadach ogólnych.

Nowy właściciel może podjąć starania o zwolnienie z podatku od nieruchomości. 

W przypadku zakupu po nowym roku nie będzie możliwości skorzystania z ulgi na zakup a ewentualne wnioski o dotacje będzie można składać dopiero pod koniec 2023 r. Udzielimy dodatkowych informacji i pomocy jak postępować przy remoncie pałacu.

Istnieje możliwość dokupienia nieruchomości sąsiedniej - budynku pomocniczego widocznego na zdjęciach, który nie jest objęty niniejszym ogłoszeniem.

Z dodatkowych ważnych informacji z dniem 1 stycznia 2023 r. Miękinia uzyska prawa miejskie. Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu dodatkowych informacji oraz na oględziny.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego a jedynie zaproszenie do składania ofert i negocjacji.

Lokalizacja

Dodaj do ulubionych

1 500 000

Do negocjacji • Numer ogłoszenia: 273
 • Wyświetlenia: 1056
 • Dodano: 9 msc. temu

logo dwory i pałace polski

Copyright © 2020 Dwory i Pałace Polski. Powered by Indico S.C.  & Joomla! CMS 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znajdż nas na:

Instagram Facebook Facebook youtube

Kontakt

Indico S.C. , Przyjaźni9, 84-215 Gowino
NIP: 5882424318, REGON: 366309509

Kontakt z redakcją:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.