Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
  • Nowość!

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Wieś Ilustrowana zeszyt 3 (marzec) - 1910

ISBN: 978-83-61889-42-7
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:64
Data wydania:2010
Cena: 25,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Od wydawcy:

Bogato ilustrowana monografia wsi polskiej z początku ubiegłego wieku, artykuły dotyczące kultury i obyczajów, szkice literackie, ówczesna moda, opisy dworów ziemiańskich i charakterystyka ich właścicieli oraz stylu życia: wyścigi konne, hodowla koni, bydła, łowiectwo, żniwa etc. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1910 r. Miesięcznik. Ostatni numer w 1914 r.

Zeszyt III-szy zawiera również zdjęcia: Kobiety na wsi; chaty spod Proszowic; zwyczaje i obyczaje na wsi; powinności pana wobec chłopa; dwór w Ossolinie wł. Bykowskich; dwór w Konarach pow. Grójecki wł. Saskiego; dwór w Nużewie pow. Ciechanowski wł. Garbolewskiego itd.

"Wieś Ilustrowana jako miesięcznik pojawiła się na rynku w 1910 roku z inicjatywy poety i prozaika Edwarda Słońskiego. Wkrótce pismo stało się własnością Spółki Ziemiańskiej a redaktorem naczelnym został Kazimierz Laskowski, administrację zaś objął Bolesław Schoen. Pismo stawiało sobie jako cel przybliżenie życia wsi i jej problemów zarówno do dworów jak i do miasta. Propagowało postęp techniczny w rolnictwie, a ponadto w celu pogłębienia poczucia narodowego przedstawiało najważniejsze wydarzenia historyczne i osiągnięcia kultury polskiej. W 1910 roku redakcja tak określiła program pisma: "Wieś Ilustrowana" jest tylko Piękna i Krasy naszej Ziemi odbiciem i tylko Jej Dobru i Potrzebom służyć będzie".

Zobacz także:

Kresowe rezydencje. Województwo nowogródzkie

Kresowe rezydencje. Województwo nowogródzkie

Cena: 69,00
Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich

Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich

Cena: 105,00
Zapomniane miejsce Pomorskie, część północna

Zapomniane miejsce Pomorskie, część północna

Cena: 39,00
Wieś Ilustrowana zeszyt 11 (listopad) - 1910

Wieś Ilustrowana zeszyt 11 (listopad) - 1910

Cena: 25,00