Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
  • Nowość!
 
  • polscy_ziemianie
  • polscy_ziemianie

NieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywnaNieaktywna

Polscy ziemianie Szkice o losach i dziedzictwie

Agnieszka Łuczak
ISBN: 978-83-8229-055-4
Rodzaj oprawy:miękka
Ilość stron:440
Data wydania:2021
Cena: 45,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Książka popularnonaukowa o korzeniach polskiego ziemiaństwa i arystokracji, gromadzonych przez dziesiątki lat kolekcjach dzieł sztuki i ich losach, zasługach poszczególnych rodów, m.in. Zamoyskich, Czartoryskich, Potockich i Ogińskich dla Rzeczypospolitej w XIX i XX w., prześladowaniach, jakich doznali w czasie II wojny światowej i po niej.

Korzenie polskiego ziemiaństwa i arystokracji, specyficzny wystrój dworów oraz pałaców, gromadzone przez dziesiątki lat kolekcje dzieł sztuki i ich losy, zasługi poszczególnych rodów, m.in. Zamoyskich, Czartoryskich, Potockich i Ogińskich dla Rzeczypospolitej w XIX i XX w., prześladowania, jakich doznali w czasie II wojny światowej i po niej ? ten świat otwiera przed czytelnikiem autorka książki Polscy ziemianie. Szkice o losach i dziedzictwie. Maluje barwny obraz rzeczywistości bezpowrotnie minionej ? spuściznę materialną ziemiaństwa i, co ważniejsze, duchową, której ślady przetrwały w świadomości narodu do dzisiaj. Opowiada o rabunku przez Niemców i Sowietów bezcennych dzieł sztuki i o ludziach walczących o ich odzyskanie po II wojnie światowej. W drugiej części książki, utrzymanej w tonie gawędy, autorka opisuje historie wybranych rodzin (Chłapowscy, Donimirscy, Sikorscy, Lutosławscy, Radziwiłłowie, Skirmuntowie, Fudakowscy, Bispingowie, Pileccy, Jackowscy), odbijające jak w lustrze dzieje Rzeczypospolitej. Sięga do archiwów, także rodzinnych, cytuje fragmenty wspomnień, przytacza dykteryjki. Bogato ilustrowana całość zawiera indeks nazwisk i miejscowości.

Zobacz także:

Dolina Królów. Zamki i pałace u stóp Karkonoszy

Dolina Królów. Zamki i pałace u stóp Karkonoszy

Cena: 35,00
Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich

Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich

Cena: 98,00
Ten dom ma tajemnicę

Ten dom ma tajemnicę

Cena: 32,00
Zamki i dwory w dorzeczach rzek pomorskich. Pomiędzy Regą a Łebą

Zamki i dwory w dorzeczach rzek pomorskich. Pomiędzy Regą a Łebą

Cena: 52,00

logo dwory i pałace polski

Copyright © 2020 Dwory i Pałace Polski. Powered by Indico S.C.  & Joomla! CMS 

Znajdż nas na:

Instagram Facebook Facebook youtube

Kontakt

Indico S.C. , Wałowa 10/3, 84-200 Wejherowo
NIP: 5882424318, REGON: 366309509
tel. + 48 58 778-21-30

Kontakt z redakcją:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.