Twój koszyk jest pusty

Podziel się:
 
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

AktywnaAktywnaAktywnaAktywnaAktywna

Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie

  • Zdzisław Pizun
  • Aneta Siemińska
  • Ryszard Gawryś
ISBN: 978-83-957609-7
Rodzaj oprawy:twarda
Ilość stron:192
Data wydania:2020
Cena: 49,90

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

"Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie" to publikacja wydana pod redakcją: Zdzisława Pizun, Anety Siemieńskiej i Ryszarda Gawryś. 

Opis od wydawcy:

Publikacja składa się z artykułów naukowych, historii rodzinnych, wspomnień oraz opracowań literackich, dotyczących: Lubelszczyzny, Podkarpacia, Roztocza po obu stronach polsko-ukraińskiej granicy oraz staropolskiego województwa bełskiego i dawnego województwa lwowskiego. Zamieszczone zostały również prezentacje współpracujących z redakcją osób oraz omówiono niedawno wydane publikacje autorów – partnerów redakcji. Zespół redakcyjny dołożył starań, aby zaprezentowana tematyka była na tyle szeroka, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Redaktorzy starali się nie ingerować w merytoryczną treść artykułów i nie narzucać tematów prezentowanych przez poszczególnych autorów, których teksty są też pewnego rodzaju promocją działalności, prowadzonej przez nich w środowisku lokalnym.

Na publikację składają się: wstęp, cztery artykuły naukowe, dziewięć tekstów dotyczących historii rodzinnych i wspomnień, trzy teksty literackie, trzy umieszczone w silva rerum, trzy w sylwetkach a kolejne trzy w omówieniach prac związanych z regionem „między Zamościem a Lwowem”. Całość wieńczą noty biograficzne autorów/ek, resume w języku angielskim i ukraińskim oraz indeks osobowy.

Zobacz także:

Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego

Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego

Cena: 119,00
MOSTY | SPECK. Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim

MOSTY | SPECK. Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim

Cena: 28,00
Przedwojenne dwory. Najpiękniejsze fotografie

Przedwojenne dwory. Najpiękniejsze fotografie

Cena: 35,00
Zamki, dwory i pałace w Sudetach

Zamki, dwory i pałace w Sudetach

Cena: 84,00