📖 Cicha Apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska.

Twój koszyk jest pusty

Podziel się:

Ocena użytkowników: 5 / 5

AktywnaAktywnaAktywnaAktywnaAktywna
 

Cicha Apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska.

Hannibal Smoke
ISBN: 978-83-8166-118-8
Rodzaj oprawy:twarda
Ilość stron:351
Data wydania:2020
Cena: 109,00

Wysyłka w ciagu 7 dni roboczych

Cicha Apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska to trzecia część cyklu historycznego. W serii ukazały się już: Niewidzialne miasto (2016) i Niewidzialny Dolny Śląsk (2018). Są to bestsellerowe albumy przedstawiające zrównane z ziemią najcenniejsze budowle Wrocławia i obiekty rezydenclane Dolnego Śląska.

Cicha Apokalipsa jest swoistym przewodnikiem grozy po zamkach, pałacach i dworach Dolnego Śląska, które zostały zrujnowane po 1945 roku. Czytelnik nie odnajdzie w nim malowniczych ruin Chojnika czy Bolczowa pokonanych przez wojny i pożary w odległych stuleciach. Nie ma ani jednej rezydencji, którą można zwiedzić z wycieczką, kupując bilet i podążając za przewodnikiem. W większości zastaniemy jedynie przejmującą ciszę i samotność w przededniu agonii.

W publikacji Cicha Apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska ważniejsza od budowy jest destrukcja, od twórcy niszczyciel, od świetności upadek. To od końca opowiedziana historia, rzecz traktująca o współczesności, która niepostrzeżenie unicestwia połowę z dwóch tysięcy dolnośląskich rezydencji historycznych. I bez rozgłosu, z całkowitą obojętnością zabija nadal. Jest to zatem spis niedobitków na terenie regionu w jego historycznych granicach, zbiór ponad 200 najciekawszych zdaniem autora ruin, które uniknęły losu anonimowej kupy gruzu. 

Zobacz także:

Dziedzice, dwory, pałace

Dziedzice, dwory, pałace

Cena: 50,40
Dwory i pałace wielkopolski. Styl narodowy

Dwory i pałace wielkopolski. Styl narodowy

Cena: 79,90
Tajemnicze zakątki na północny wschód od Wrocławia

Tajemnicze zakątki na północny wschód od Wrocławia

Cena: 33,00
Dwór wiejski (trzy tomy w jednej woluminie)

Dwór wiejski (trzy tomy w jednej woluminie)

Cena: 109,00