Podziel się:
  • Home
  • Blog
  • Najpiękniejsze pałace Województwa Pomorskiego

NAJPIĘKNIEJSZE PAŁACE ZNAJDUJĄCE SIĘ W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

Pomorskie to nie tylko Trójmiasto, kilometry plaż i piasku, ale też przepiękne i rozmaite obiekty rezydencjalne. Przedstawiamy kilka z nich:


STARY PAŁAC OPATÓW W GDAŃSKU

Składa się z dwóch budynków o podobnej wielkości – Nowego Pałacu, który najczęściej widuje się na pocztówkach i efektownie wygląda z parku, oraz Starego Pałacu, który wciąż ma gotyckie sklepienie piwniczne. Budynki były wielokrotnie przebudowywane i świadczą o burzliwej historii związanej z klasztorem cystersów. Oba budynki pałacowe pełnią funkcję siedziby muzeum Narodowej Sztuki Współczesnej.

Pałac Opatów

PAŁAC W CHARBROWIE

Pałac zaaranżowany jest jako hotel oferujący wiele rozrywek: boiska do piłki nożnej i koszykówki, myślistwo, wędkarstwo, trasy spacerowe, rowerowe itp. Ta atrakcja przeznaczona jest dla rodzin, które lubią przebywać w zabytkowych miejscach. W Pałacu funkcjonuje Mauzoleum Rodziny rodu von Somnitz.

Pałac Charbrowo

PAŁAC W KŁANINIE

W pałacu możemy ujrzeć jedno z nielicznych zachowanych na świecie wnętrz sieni gdańskiej pochodzącej z przełomu XVII I XVIII WIEKU. Stanowi wspaniałe miejsce do odpoczynku. Miejsca noclegowe znajdujące się w pałacu swoim wystrojem pieczołowicie nawiązują do historii.

Pałac Kłanino

PAŁAC W WEJHEROWIE

Warto odwiedzić pałac w Wejherowie, nie tylko ze względu na piękne wnętrza ale również ze względu na bogate zbiory regionalne i unikalne dokumenty z początków miasta Wejherowa. W obiekcie znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Pałac Wejherowo

PAŁAC ŁEBUNIA

Pałac świadczy usługi hotelowe, restauracyjne i spa. Wszystko w bliskim kontakcie z naturą. Odpowiednie miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Pałac Łebunia

PAŁAC KROKOWA

Pałac w Krokowej to perełka zabytkowej architektury wraz z przylegającym do niej parkiem. Krokowa od średniowiecza była centrum rodu von Krockow. Krokowscy należeli do najbogatszych i najbardziej zasłużonych rodów w Prusach Królewskich i oddali wielkie usługi królowi Polski. Dziś w pałacu mieści się hotel, restauracja i kawiarnia. Przy pałacu znajduje się Muzeum Regionalne.

Pałac Krokowa

Zapoznaj się z pozostałymi obiektami Województwa Pomorskiego:


Ostatnie artykuły

Ty też możesz zostać darczyńcą! Pomóż odzyskać blask pałacowi w Rokietnicy

| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
Ty też możesz zostać darczyńcą! Pomóż odzyskać blask pałacowi w Rokietnicy Rokietnica Manor to projekt, którego celem jest odnowa zespołu dworskiego w Rokietnicy (województwo podkarpackie) i przek...

Nowość w księgarni: Od Narola Po Bełz. Szkice historyczne i literackie

| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
NOWOŚĆ W KSIĘGARNI: Od Narola Po Bełz. Szkice Historyczne i literackie. Do naszej księgarni właśnie trafiła publikacja "Od Narola Po Bełz. Szkice Historyczne i Literackie". Jest to już trzeci tom ...

3. Festiwal dworów i pałaców Północnych Kaszub

| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
3 FESTIWAL DWORÓW I PAŁACÓW PÓŁNOCNYCH KASZUB Już w przyszłym miesiącu, tj, 3-5 czerwca odbędzie się już trzeci z kolei "Festiwal dworów i pałaców Północnych Kaszub". W ramach festiwalu odwiedzić ...

Louise von Krokow: o edukacji kobiet. Spotkanie z dr Magdaleną Sachą

| Nina Herzberg-Zielezińska | Blog
Spotkanie z dr Magdaleną Sachą Wczoraj w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się spotkanie z dr Magdaleną Sachą: tłumaczką i autorką która w imieniu Louise von K...